شما اینجا هستید
آخرین اخبار

برای نمایش در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

عضو تیم معالج  استاد شجریان: امیدواریم اتفاقی نیافتد اما باید واقع‌بین بود
عضو تیم معالج استاد شجریان: امیدواریم اتفاقی نیافتد اما باید واقع‌بین بود

در پی وخامت جسمی حال محمد رضا شجریان، استاد موسیقی سنتی ایران بار دیگر به بیمارستان منتقل شده است.

دکتر بابک حیدری اقدم، مدیرعامل بیمارستان جم و عضو تیم پزشکی معالج استاد محمدرضا شجریان در گفت‌وگوی با خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت سلامت محمدرضا شجریان پرداخت.

حیدری اقدم با بیان اینکه استاد محمدرضا شجریان را دو روز قبل با علائم شوک عفونی به بیمارستان جم آوردند گفت: «زمانی که ایشان را به بیمارستان آوردند افت فشار و تنگی نفس داشتند و هوشیاری نداشتند. لذا بلافاصله به اتاق ایزوله بخش مراقبت‌های ویژه منتقل و اقدامات اولیه برای ایشان شروع شد. به نظر می‌آمد که یک شوک عفونی در زمینه ذات الریه برای ایشان پیش آمده است. بر این اساس درمان‌های اولیه شامل تجویز آنتی بیوتیک و داروهای که فشار را بالا بیاورد آغاز شد.»

دکتر حیدری اقدم با اشاره به انتشار شایعاتی در خصوص فوت محمدرضا شجریان گفت: « متاسفانه دوباره شایعه‌های مربوط به فوت استاد منتشر شد که صحت ندارد و تا این لحظه یعنی ساعت ۹ شب دوشنبه ایشان در بیمارستان و در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. هرچند با شرایطی که دارند فکر نمی‌کنم طی چند روز آینده قابل انتقال به بخش عمومی باشند.»

عضو تیم پزشکی معالج استاد شجریان در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت جسمی استاد موسیقی سنتی کشورمان و امکان بازگشت ایشان به عرصه هنر موسیقی گفت: «صدای استاد برای نسل ما و بعد از ما خاطره است و یاد آور عشق و شور است اما این واقعیت است و باید واقعیت را قبول کرد، شرایط استاد به گونه ای نیست که تصور کنید ایشان بعد از اینکه بهبودی پیدا کردند به روی صحنه برگردند و برای ما آواز بخوانند و اینکه دوباره خسرو آواز ایران را بتوانیم بر روی صحنه ببینیم خیلی بعید است. فقط امیدوارم که سلامت ایشان بازگردد و در واقع در قید حیات باشند و از حضور ایشان استفاده ‌کنیم اما این که برگردند به صحنه بعید می‌دانم که این اتفاق بیفتد.»

مدیر عامل بیمارستان جم با اشاره به حضور گسترده و پر ازدحام علاقه مندان به استاد شجریان در مقابل بیمارستان در دوره قبلی بستری شدن وی گفت: «برخوردهای احساسی اگر خوب کنترل نشوند ممکن است باعث اتفاقاتی بدی شوند. افرادی که آن شب آنجا آمده بودند کسانی بودند که عاشق استاد و نگران ایشان بودند. این بار آن نوع برخورد را که کاملاً احساسی باشد نداشتیم و می‌توانم بگویم که رفتارها خیلی منطقی تر بود ضمن آنکه ما سعی کردیم از همان ابتدای ورود استاد به بیمارستان اطلاع رسانی های خوب و دقیقی انجام دهیم.»

عضو تیم پزشکی معالج استاد شجریان با بیان اینکه باید در خصوص مسایلی از این دست واقع بین بود و منطقی برخورد کرد، افزود: «با آدم عاشق صحبت کردن خیلی سخت است و مردم عاشق استاد هستند و خیلی راحت نمی توان همه ی مسائل را بیان کرد اما واقعیت این است که باید منطقی برخورد کرد. ممکن است اتفاق برای هر کسی بیفتد ومشکلات پیش بیاد بنابراین باید واقع‌بین بود که اگر خدایی نکرده مشکلی پیش بیاید آن را بپذیریم اما ما امیدواریم که اتفاقی نیافتد.»

استاد محمدرضا شجریان که از استادان موسیقی سنتی کشورمان به شمار می‌رود متولد سال ۱۳۱۹ در مشهد است.

وی در دوران فعالیت هنری خود با همکاری آهنگسازانی نظیر فرامرز پایور، فرهاد فخر‌الدینی، علی تجویدی، پرویز مشکاتیان و محمدرضا لطفی قطعات متعددی را در دستگاه موسیقی ایرانی اجرا کرده است.

آلبوم‌های «زمستان است»،‌ «بی تو بسر نمی‌شود»، «آستان جانان»، «بیداد»،‌ «دود عود»، «سر عشق»، «فریاد»، «سرو چمان»، «دل مجنون» و «یاد ایام» از جمله آلبوم‌های مشهور وی به شمار می‌روند.

تصانیفی همچون «مرغ سحر»، «همراه شو عزیز» و «تفنگت را زمین بگذار» نیز از جمله تصانیف سرشناس این استاد آواز موسیقی سنتی ایرانی هستند.

دیدگاه 0

ارسال دیدگاه

آخرین اخبار
زمین‌لرزه شدید ترکیه و یونان؛ دست‌کم ۱۴ نفر جان باختند
زمین‌لرزه شدید ترکیه و یو ...

جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۲۳:۳۹

وقوع زلزله قدرتمند در ترکیه و یونان
وقوع زلزله قدرتمند در ترک ...

جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۳۵

برگزاری جلسه توجیهی برای رهبران ارشد نظامی-امنیتی آمریکا از بیم انتقام‌جویی ایران
برگزاری جلسه توجیهی برای ...

جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۵۵

ادعای العربی الجدید: آمریکا در تلاش است تا روابط سوریه و اسرائیل را عادی کند
ادعای العربی الجدید: آمری ...

جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۲۳

مجموع مبتلایان به کرونا در کشور از ۶۰۰ هزار نفر گذشت - ۳۶۵ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند
مجموع مبتلایان به کرونا د ...

جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۰۹

فعالین اجتماعی
بحران قره‌باغ؛ تانک‌ها و تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی ایران در مناطق مرزی مستقر شدند
بحران قره‌باغ؛ تانک‌ها و ....

یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱

حمله کیهان به روحانی: پرچم صلح را در چنین شرایطی بالا بردن، عین خیانت و حماقت است - مردم به خاطر این به مذاکره با آمریکا رضایت دادند که روحانی ابتدا از وضعیت کشور سیاه‌نمایی کرد؛ سپس گرای «خز
حمله کیهان به روحانی: پرچ ....

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸

ماجرای خودکشی دانش آموز دیری و اصل ۳۰ قانون اساسی - مانع خودکشی‌های آتی فرزندان ایران زمین شویم
ماجرای خودکشی دانش آموز د ....

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۶

نام استاد شجریان در شیراز با حافظ پیوند خورد
نام استاد شجریان در شیراز ....

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴