شما اینجا هستید
آخرین اخبار

برای نمایش در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

رونق تولید با بستر سازی و ارتقاء مسایل زیر بنایی آن میسر خواهد بود
رونق تولید با بستر سازی و ارتقاء مسایل زیر بنایی آن میسر خواهد بود

پایگاه خبری - تحلیلی اسکالات نیوز در راستای توجه بخشیدن و ایجاد بسترهای لازم از طرف مسئولین اقتصادی کشور و استان برای اجرای منویات مقام معظم رهبری که در آغاز سال جاری رونق تولید را سرلوحه کار تمام مسئولین اجرایی کشور مشخص فرمودند بدنبال یکی از مهمترین موانع این کار یعنی عدم وجود یک سازمان منسجم و غیر دولتی بنام نظام مهندسی صنعت در کشور میباشد که به امر نظارت ، سازماندهی و کمک به حل معضلات صنعت کشور بپردازد. از آنجایکه متاسفانه سازمان های سیاست گذاری و نظارتی دولتی اندر خم یک کوچه خود بوده و بدلیل غرق بودن در بروکراسیهای اداری خود عملاً توان کشش نیروی محرکه صنعت کشور را نداشته و بر همگان مشخص میباشد که حتی اگر مسئول اجرایی یکی از این مراکز نظارتی دولتی بخواهد با انجام بعضی از کارها اثر مثبتی در ساماندهی امورات و اوضای متاسفانه آشفته فعالیتهای صنعتی داشته باشد ممکن است در معرض بعضی از آسیب های اجتماعی  مانند قرار گرفتن در معرض پاسخ و پرسش  سازمان های بازرسی کشور بوده و چه بسا این موضوع به از دست دادن موقعیت شغلیش بیانجامد. بنابراین اگر آن مسئول دولتی واقعاً هم اهل کار و  مرد کارزا باشد عملاً نخواهد توانست کاری را از پیش ببرد.

در این راستا پایگاه خبری اسکالات نیوز با دکتر شبگرد که  یکی از اساتید بنام  دانشکده  فنی دانشگاه تبریز که در سوابق کاری خود ریاست دانشکده فنی تبریز را نیز بعهده داشته درخواست نظر کارشناسی در مورد دلایل نیاز جامعه صنعتی کشور به نظام مهندسی صنعت را جویا شده که عین نظر ایشان جهت آگاهی مخاطبان و علاقمندان این موضوع به سمع نظر می رسد:

"   با توجه به کثرت دانشگاه های بی کیفیت با  رشته و گرایش های مهندسی و ضرورت توسعه  دقت و کیفیت ساخت همگام با صنعت جهانی و همچنین لزوم ارایه  خدمات مهندسی در اشل جهانی تشکیل نظام مهندسی ساخت و تولید و مهندسی مکانیک یک امر خیلی ضروری می باشد.
شایان ذکر است در این خصوص در سالهای قبل تلاشهایی توسط اینجانب در دانشگاه تبریز بعمل آمد متاسفانه بجایی نرسید و در حال حاضر انجمن ساخت و تولید در تهران پی گیر این امر مهم میباشد   به هر حال اینجانب شديداً موافق اين موضوع  بوده و آماده همکاری می باشم"

وقتی که یک استاد دانشگاه  با 30 سال سابقه تدریس در یکی از دانشگاه های بنام کشور به صراحت اعلام می کند به دلیل کثرت دانشگاه های بی کیفیت در رشته گرایش های مهندسی کلیم را آب برده آیا واقعاً صنعت ما می تواند پیشرفت داشته باشد .کجایند آن مسئولان وقت دولتی که به تاسیس صدها دانشگاه آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی و ... در کشور افتخار می کردند و فکر می کردند تنها با توسعه کمی آموزش، کشور می تواند پیشرفت داشته باشد.بنابراین جهت ساماندهی موضوع میبایست حتماً ساماندهی لازم برای ارتقاء کیفیت آموزشی مدنظر مسئولین باشد.

ایشان در گفته خود به تلاشهای بعمل آمده در طی چند سال گذشته اشاره داشتند که متاسفانه به نتیجه ای نرسیده است . سوالی که در ذهن مخاطب نقش می بندد این است که چرا متاسفانه اقدامات مثبت این چنینی هیچ وقت به نتیجه نمی رسد. آیا بغیر از ما کسی هم در این مملکت هست که مانع اقدامات کاری و مثبت برای اصلاح امور شوند؟ قطع یقین این ما هستیم که در به نتیجه رسیدن و یا عدم نتیجه بخشی امورات تاثیر گذار هستیم .

آقای دکتر محمد پور سکاندار محترم استان و آقای مهندس نجاتی سکاندار محترم اداره صنعت و تجارت استان لطفاً آستینتان را بالا زده  و در شهر اولین ها بانی ایجاد نظام مهندسی صنعت که خواست تمام اندرکاران آموزشی و اجرایی  این موضوع بوده ، باشید. و در اولین زمان ممکن مجوز تاسیس نظام مهندسی صنعت را در استان صادر نموده تا اقدامات بعدی از قبیل تنظیم اساس نامه ، ثبت و عضو گیری اعضاء و انتخابات هیئت ریئسه آن بعمل آید.  

تهیه و تنظیم: مدیر مسئول پایگاه خبری اسکالات نیوز               

دیدگاه 0

ارسال دیدگاه

آخرین اخبار
ویزای دکتر روحانی و ظریف برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل صادر شد
ویزای دکتر روحانی و ظریف ...

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳

قیمت انواع خودرو سواری ( تولید داخلی ) در روز پنجشنبه مورخ 28 شهریور 1398
قیمت انواع خودرو سواری ( ...

پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۳

انفجار در مرکز ولایت زابل دهها کشته و زخمی برجای گذاشت
انفجار در مرکز ولایت زابل ...

پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲

کارشناسان سازمان ملل برای بررسی شواهد حمله آرامکو راهی عربستان شدند
کارشناسان سازمان ملل برای ...

پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۵۹

دمیدن شیپور جنگ از طرف پومپئو: حمله به تاسیسات آرامکو 'اقدام به جنگ' از طرف ایران میباشد
دمیدن شیپور جنگ از طرف پو ...

پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶

فعالین اجتماعی
کشف اسکلت جدید انسان نئاندرتال در غار شانه در اقلیم کردستان
کشف اسکلت جدید انسان نئان ....

یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ۲۲:۴۱

دختران افغان در استادیوم کابل با سحر خدایاری، مشهور به 'دختر آبی' ابراز همبستگی کردند
دختران افغان در استادیوم ....

شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴

وکیل استاد شجریان از «موثر» بودن تجدیدنظرخواهی در شکایت از صداوسیما خبر داد
وکیل استاد شجریان از «موث ....

شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۰

نامه به دکتر روحانی: رابطه نظام با ایرانیان خارج از کشور را ترمیم کنید
نامه به دکتر روحانی: رابط ....

دوشنبه ۲۱ امرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۱۵